Skip to main content
News Detal
News

Rozbudowa zakładu w siedzibie Coroplast w Strzelcach Opolskich

Nareszcie: Nasza nowa hala produkcyjna w Strzelcach Opolskich jest gotowa. Od grudnia 2016 do września 2017 roku powstało tu około 11.000 m² powierzchni produkcyjnej z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi dla sektora Kable & Przewody. Już na początku 2018 roku ma ruszyć tu produkcja cieszącej się powodzeniem linii Coroflex®.
Interior of new production hall at Strzelce Opolski during construction

Punktualne ukończenie projektu mimo opóźnionego startu i ciężkiej zimy

Początek był nieco trudny: Prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2016 roku z dużym opóźnieniem, ponieważ długo trzeba było czekać na wydanie decyzji środowiskowej przez właściwy urząd. Mimo opóźnionego rozpoczęcia budowy i mroźnych temperatur udało się ukończyć prace zgodnie z planem. Firma budowlana wykonująca zlecenie poradziła sobie z fundamentem i konstrukcją budynku w ciągu zaledwie pięciu miesięcy.

Zmiana planu w fazie budowy

Exterior of new production hall at Strzelce Opolski during construction

Jeszcze w trakcie budowy hali nastąpiła zmiana planu: Aby można było sprostać zapotrzebowaniu na nasze produkty, dokonano rozbudowy budynku zakładowego i uzupełnienia go o magazyn centralny. Gotowy zakład sektora Kable & Przewody w Strzelcach Opolskich, położony około 70 km na północny zachód od Katowic, obejmuje teraz halę produkcyjną i magazynową o powierzchni 10.280 m², jak również pomieszczenia biurowe i socjalne na 1.340 m².

Gotowi na Coroflex®
Od połowy sierpnia trwają przygotowania do produkcji. Aktualnie instalowane są nowe wytłaczarki i maszyny zwijające, zaś od 2018 roku nową halę zakładu opuścić mają już pierwsze przewody przemysłowe Coroflex®. Tą nową generacją przewodów czujnikowych i sterowniczych w istotny sposób przyczyniamy się do doskonalenia technologii automatyzacji. Przewody Coroflex® znaleźć można przykładowo w szpitalach, w przemyśle spożywczym i w pomieszczeniach sterylnych. Jesteśmy dumni z tego, że ta innowacyjna i ciągle udoskonalana rodzina produktów wytwarzana będzie teraz u nas.

Related Topics