Skip to main content
News Detal
News

Standard IATF – I co to oznacza dla Coroplast

Globalny Dyrektor ds. Jakości, Andree Straube, ujawnia, dlaczego ten certyfikat jest taki ważny – oraz dlaczego przypomina mu to Hollywood.
Globalny Dyrektor ds. Jakości, Andree Straube, przed tablicą flipchart.
Globalny Zespół ds. Jakości Coroplast
Coroplast oferuje tę samą jakość produktów na całym świecie – dzięki naszemu międzynarodowemu zespołowi ds. jakości.

Jakość w przemyśle motoryzacyjnym to IATF

To, co zaczęło się w USA i Meksyku w roku 2017, miało swój ciąg dalszy we wszystkich pozostałych zakładach Coroplast w 2018 r.: certyfikacja IATF. „W przemyśle motoryzacyjnym jakość ma od dwóch ostatnich lat nowe imię – jest nim IATF 16949,” mówi Andree Straube, Globalny Dyrektor ds. Jakości w Coroplast. Ale dlaczego ta norma jest dla nas tak ważna? To proste: wszyscy dostawcy branży motoryzacyjnej potrzebują tego certyfikatu, jeśli chcą grać w pierwszej lidze. „Norma dotyczy całego łańcucha dostaw i tylko ci, którzy spełniają jej wymagania należą do grupy uznanych dostawców branży motoryzacyjnej, a to jest coś po prostu niezbędnego dla Coroplast.”

„W przemyśle motoryzacyjnym jakość ma od dwóch ostatnich lat nowe imię – jest nim IATF 16949.“
Andree Straube (Globalny Dyrektor ds. Jakości w Coroplast)

Konkretne wdrożenie to jest to, co jest wymagane

W istocie coraz więcej producentów oryginalnego wyposażenia zwraca się do nas z nowymi wymaganiami dotyczącymi kwestii jakości, środowiska i energii. Całkiem niedawno, na przykład, Audi poddało próbie pewne przepisy w zakresie zrównoważonego rozwoju. „Federalne Biuro Gospodarki i Kontroli Eksportu (BAFA) dokonuje przeglądu wdrożeń i niezbędnym jest przedstawienie konkretnych dowodów na poprawę wydajności energetycznej. W razie niezłożenia świadectwa kontroli, BAFA ma prawo bądź to nałożyć grzywny bądź cofnąć ulgę podatkową. Nie wystarczy już dostarczyć dowód przeprowadzenia audytu – BAFA monitoruje również jakość.”

Coroplast ma certyfikat

Aby spełnić wymagania i zapewnić ujednolicone standardy we wszystkich zakładach produkcyjnych Coroplast, w ostatnich latach przeprowadzono przegląd całokształtu procesów technologicznych – i, jeden po drugim, certyfikowano wszystkie zakłady, co skutkowało wizytą audytorów w Wuppertalu w czerwcu 2018 r. Dokonali oni przeglądu całej naszej dokumentacji w zakresie procesów technologicznych oraz przeprowadzili rozmowy z dysponentami tych procesów. „To zawsze oznacza dużo pracy dla całej firmy. Lecz, w ostatecznym rozrachunku, wysiłek był tego warty, ponieważ spełniliśmy wymagania normy IATF w Wuppertalu za pierwszym razem i bez nieprawidłowości,” mówi Andree Straube. Praca, wszakże, na tym się nie kończy i w listopadzie 2018 r. przeprowadzony został pierwszy audyt nadzorczy w Acámbaro, zaliczony bez jakichkolwiek nieprawidłowości, a miesiąc później przyszła kolej na CCT. „Czasem czuję się, jakbym grał w starym hollywoodzkim filmie, który nazywamy po prostu ‘Dniem Audytora’.”

Dowiedz się więcej o podejmowanych przez nas działaniach w zakresie jakości, środowiska i energii. ​​​​​

Related Topics