Skip to main content
Nasza firma

Blisko naszych klientów Coroplast w Polsce

Zespół kierowniczy zwiedza zakład w Strzelcach Opolskich
Kierownictwo spółki podczas zwiedzania najnowocześniejszych obiektów w Strzelcach Opolskich

Firma Coroplast zaczęła pisać pierwszy rozdział swojej historii sukcesu w Polsce wraz z założeniem fabryki w Dylakach w 1994 roku. W międzyczasie, w trzech różnych lokalizacjach świadczymy produkcję dla jednostek biznesowych Coroplastu – „Przewody i kable” oraz „Konfekcjonowanie kabli”.

Wszystkie trzy zakłady – w Strzelcach Opolskich, Krapkowicach i Dylakach – znajdują się w województwie opolskim i są oddalone od siebie o 20-30 minut. Produkujemy tam m.in. wiązki przewodów do nadkoli (zestawy przewodów ABS), elementy formowane wtryskowo i wiązki przewodów. W Strzelcach Opolskich produkujemy również przewody i kable przemysłowe i do branży motoryzacyjnej.

Polska siedziba, ze scentralizowanym zapleczem administracyjnym i biurowym, a także centrum rozwoju wewnętrznego (2D, 3D CAD, inżynierowie rezydenci) znajduje się w Strzelcach Opolskich.

„Praca we wszystkich naszych polskich zakładach opiera się na najwyższej jakości, najnowszych procesach lean i najwyższej możliwej normie wydajności. Ponadto nieustannie dążymy do poprawy warunków pracy każdego członka naszego zespołu pracowników.“
Torben Kämmerer (Kierownik jednostki biznesowej ds. konfekcjonowania kabli)

Nasza wizytówka Coroplast Polska częścią silnej rodziny

Poniżej znajdą Państwo najważniejsze informacje i fakty liczbowe dotyczące całej Grupy Coroplast, które obejmują nasze zakłady w Polsce:

  • Spółka została założona w 1928 r. przez Fritza Müllera.
  • Wielkość sprzedaży Grupy w 2019 r. wyniosła ok. 540 mln euro.
  • Grupa zatrudnia ok. 6 500 pracowników na całym świecie.
  • Spółki zależne i zakłady produkcyjne w Polsce, Chinach, Tunezji, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Mołdawii oraz centra serwisowe na całym świecie.
  • Największy sektor: przemysł motoryzacyjny.

Aktualności